Hakkımızda

KURUMSAL

0 Yıl
0 Kitap
0 Öğretmen
0 Bayi

Kurmay Yayın Grubu, yayın hayatına 2002 yılında dil öğretmeyi hedefleyen kitaplar ile adım atmıştır.

2002’den beri dil bilgisi, sözlük, yardımcı kaynak kitap türlerinde okurlarına güvenilir eserler ile seslenmektedir.

Yalın anlatımı, zengin örneklemesi ve geniş kapsamıyla dev eser Türkçe Dilbilgisi isimli kitabı Türkiye’deki üniversitelerde ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Yine yayınevinin Her Yönüyle Modern Almanca isimli kitabı, yabancı dil olarak Almancayı öğrenen Türklerin karşılaştığı sorunlar dikkate alınarak hazırlanmış geniş kapsamlı, çok tirajlı bir ürünüdür. Fransızca öğretimi konusunda test ve dil bilgisi kitaplarının yanı sıra Fransızca öğretiminde büyük bir eser olan Güncel Fransızca – Türkçe Büyük Sözlük de Kurmay markasıyla yayımlanmıştır.

Kurmay Yayınevinin başta İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca gibi yaygın dillerin yanı sıra Romence, Bulgarca, İbranice gibi yaygın olmayan diller için de kitapları bulunmaktadır.

Yayınevinin More and More ve Wow English gibi diziler adı altında yayımlanan ilköğretim seviyesinde, müfredata paralel hazırlanmış yardımcı ders kitapları, test kitapları, denemeleri, yaprak testleri de mevcuttur.

İngilizce kaynak kitapları alanında her yıl öğrenci ve öğretmenler için büyük bir açığı kapatan Kurmay Yayınevi, 2015 yılında Gama Okul yayınlarını da bünyesine katmıştır. Gama Yayınlarında Nar ve Orjin serileri ile ilköğretimin her kademesinde ve tüm branşlarda, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ise lise grubunda çok çeşitli ve güncel hazırlık ve kaynak kitaplarını yayımlayarak başarılarını sürdürmeye devam etmektedir.

Kurmay markasıyla yayımlanmış tüm kitaplar, güvenilir içerikleri ve kalitesiyle okuruna zengin katkı ve başarı sağlama konusunda iddialıdır.

VİZYON

Kurmay Yayın Grubu olarak vizyonumuz, uzman kadromuz ile Türkiye’nin en değerli yayınevi olmaktır.

MİSYON

Kurmay Yayın Grubu olarak misyonumuz; tüm branş ve seviyelerde eğitim sistemiyle her zaman uyumlu, öğrenci ile öğretmenlerin akademik ve tasarım bakımından tüm beklentilerini karşılayan güncel ürünlerle yayın sektöründe lider olmaktır.